30-minutowa sesja floatingowa usuwa z krwi tyle kortyzolu – hormonu stresu, co 4-6 godzin snu. Większość pacjentów już po pierwszym seansie w kapsule czuje się bardziej wypoczęta i zrelaksowana. Poprawia się jakość snu oraz zmniejsza uczucie lęku czy niepokoju. Każdy kolejny zabieg potęguje rezultaty. Podczas terapii dochodzi do synchronizacji prawej i lewej półkuli mózgu. Zwiększa się nasza kreatywność, lepiej radzimy sobie z problemami, szybciej się uczymy. Następuje zwiększenie potencjału mózgu. W szczególności zyskujemy zdolność do wizualizacji. Zdaniem psychologów możliwe jest to dzięki uwolnieniu mózgu od bodźców zmysłowych, które normalnie odpowiedzialne są za ok. 90% aktywności mózgu. Sesje floatingowe wprowadzają uczestników w wyjątkowy stan aktywności mózgowej - stan theta, ułatwiający swobodny dostęp do rzadko odwiedzanych obszarów pamięci i podświadomości. Dzięki temu możemy przypomnieć sobie wiele ważnych chwil z odległej przeszłości, a także kontrolować zachowania i nawyki.
Unikalny wpływ floatingu na mózg sprawia, że terapia floatingowa jest z powodzeniem wykorzystywana w leczeniu chorób o podłożu psychicznym i psychologicznym takich jak:
Terapia floatingowa jest bardzo bezpieczna i może być skierowana do każdego, niezależnie od wieku, płci, problemów z jakimi się zmaga na co dzień. Mogą z niej korzystać dorośli, dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze, wszyscy potrzebujący odprężenia i wyciszenia. Oprócz zbawiennego wpływu na zdrowie psychiczne, floating pozwala:
© 2020 Float Sense, Regulamin, Polityka prywatności, Obowiązek informacyjny